niedziela, 7 lutego 2016

4. Warren Ellis "Wzorzec zbrodni"


 Autor: Warren Ellis
Tytuł: "Wzorzec zbrodni"
Ilość stron: 294
Kategoria: kryminał
Wydawnictwo Sine Qua Non
Ocena: 8/10
           Tą książkę czyta się długo ale na prawdę warto. Niesamowite akcje. Być może jest trochę wulgarna ale to bardziej oddaje klimat kryminału. Bardzo fajne jest to, że rozdziały głównego bohatera Johna Tallowa są przeplatane z wątkami Łowcy. Takie oglądanie sprawy z dwóch stron uatrakcyjnia całą książkę.
           John Tallow ze swoim przyjacielem i partnerem zawodowym Jimem Rosato dostają zgłoszenie i wyruszają na akcje. Nie wiedzą jak ona tragicznie się skończy dla nich obojgu. W budynku, z którego wszyscy mieli być eksmitowani, pewien mężczyzna nie chcąc się z tym zgodzić biega nago z bronią. Dwójka detektówów ma go unieszkodliwić. Lecz gdy tylko mężczyzna ich ujrzał, strzelił. Trafił w pierwszego czyli Jima. Ten zginął na miejscu. Gdy John się ocknął od razu wycelował w mężczyznę. Został zabity. 
           Przy okazji tego zdarzenia wyszło na jaw to co miało być ukrywane przez kolejne lata. Zawartość pokoju 3A.  Całe mieszkanie było wypełnione bronią. Każdy pokój, ściana a nawet podłoga. Wszystko układało się w pewien wzór - wzorzec zbrodni. Trudno było uwierzyć, że za ponad 200 zbrodniami stał jeden mężczyzna - Łowca. Do tego z każdej broni został zastrzelony jeden człowiek. Przez odnalezienie tego arsenału do życia powróciły setki nierozwiązanych spraw. Ponownym rozpatrzeniem zbrodni zajmuje się nie kto inny jak sprawca tego całego chaosu - John Tallow. Postanawia to ogromne wyzwanie przyjąć na klatę i dzielnie dążyć do rozwiązania wszystkch spraw. Z każdą kolejną tajemnicą, która wychodzi na jaw sprawa nabiera innego charakteru.  Czy uda mu się odgadnąć tożsamość Łowcy? Kto jeszcze będzie zamieszany w tą sprawę? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz